Tabletki na kaszel czy domowe metody?
Objawy przeziębienia i grypy mogą mocno dawać się we znaki i utrzymywać długi czas po tym, jak wydaje się, że najgorsza faza infekcji minęła. Szczególnie uciążliwy bywa kaszel, w nocy bowiem nie daje spać, w dzień zaś, gdy występuje w miejscach publicznych, może wprawiać w skrępowanie. Poza tym nierzadko wywołuje podrażnienie gardła, a nawet ból klatki piersiowej i pleców. Po co sięgnąć, by się go pozbyć? Sprawdź, jakie metody są do wyboru.
Tradycyjne leczenie vs. leki
Domowe kuracje na pewno są polecane, ponieważ są naturalne, nie dają skutków ubocznych, a jednocześnie często działają wszechstronnie, nie tylko na przykład usuwając kaszel, ale też ogólnie wzmacniając organizm. Ich wadą jednak jest fakt, że przez to, iż działają łagodnie, często trzeba poczekać na ich efekty dłuższy czas. To zaś nie jest dobre rozwiązanie dla kogoś, kto chce pozbyć się doznawanych objawów szybko.
Oczywiście, kiedy jest na to czas albo dana przypadłość nie daje się zbyt mocno we znaki, czy też, w innej sytuacji, nie ma się w domu leków i możliwości, by je kupić (bo np. apteki są już zamknięte), można zdecydować się na sięgnięcie po któryś z babcinych sposobów. Gdy jednak potrzebne jest radykalne działanie, lepszym rozwiązaniem będą syrop czytabletki na kaszel, przy czym te drugie zwykle są mocniejsze. W okresie jesieni i zimy warto zadbać, by leki na najpowszechniejsze objawy grypy i przeziębienia mieć zawsze w domowej apteczce, bardzo możliwe bowiem, że się przydadzą.
Co oferują sklepy?
W aptekach czy drogeriach oferowane są liczne środki na kaszel. Wybierać można pomiędzy syropami, które wcale nie zawsze przeznaczone są dla dzieci, a przy tym zwykle mają bardzo przyjemne smaki, tabletkami do połykania oraz do rozpuszczania w wodzie. Wybór warto uzależnić od swych preferencji, a także wygody użytkowania — przebywając większość dnia w pracy na pewno wygodniej będzie zażywać tabletki niż przyrządzać roztwór czy pić syrop. Trzeba przy tym zauważyć, że jedne leki przeznaczone są do usuwania kaszlu suchego, inne — mokrego, a tylko niektóre działają na oba te rodzaje. Te ostatnie należy wybierać wtedy, gdy trudno określić, z jakim rodzajem przypadłości ma się do czynienia.
Leki na kaszel — dla skutecznego działania
Choć mleko z masłem i miodem czy czosnek to powszechnie znane i nadal chętnie stosowane naturalne remedia na kaszel, na pewno, kiedy szczególnie liczy się czas zwalczenia uporczywej przypadłości, lepsze będą farmaceutyki.