Zabudowa balkonu - stwórz bezpieczną enklawę odpoczynku!
Dodatkowe zadaszone konstrukcje zewnętrzne, które tworzą ciche, intymne i bezpieczne enklawy odpoczynku, to coraz częstszy widok, zarówno w blokach, jak i domach jednorodzinnych. Dlaczego właściciele mieszkań tak ochoczo stawiają na to rozwiązanie? Na czym ono polega i jakie są jego zalety? Sprawdź!
Czym jest zabudowa balkonu i jak się ją wykonuje?
Jest to konstrukcja, której celem jest stworzenie miejsca umożliwiającego całoroczny relaks. Zabudowa balkonu to połączenie szklanych ścian oraz dachu. Wykonuje się ją dzięki zastosowaniu aluminiowego szkieletu stanowiącego podporę dla szyb.
Ważną rolę odgrywają okna. To one umożliwiają wpuszczanie do strefy odpoczynku świeżego powietrza. Ich liczba zależy od potrzeb inwestora.
Zalety
Popularność tej konstrukcji wynika z wielu zalet. Zabudowując balkon, można przede wszystkim uzyskać miejsce do przebywania przy każdej pogodzie. Nie trzeba obawiać się deszczu czy wiatru.
Kolejnym atutem jest znaczne zmniejszenie hałasu docierającego z zewnątrz. Dlatego jest to świetne rozwiązanie dla osób mieszkających przy ruchliwej ulicy. Plusem jest również zyskanie intymnych, komfortowych warunków do prowadzenia rozmów. Użytkownicy mogą mieć pewność, że ich konwersacje nie będą słyszane przez sąsiadów.
Szklane ściany i dach stanowią też swego rodzaju izolację termiczną, która ogranicza przenikanie chłodu.
Łatwa pielęgnacja zabudowy balkonowej
Szkło i aluminium to materiały, z których można łatwo usunąć zabrudzenia. Dlatego każdy właściciel zabudowy balkonu może bez trudu utrzymywać ją w czystości, nie tracąc dużo czasu na żmudne szorowanie czy pieniędzy na stosowanie specjalnych preparatów. Wystarczy szmatka z płynem do mycia naczyń.
Montaż ma znaczenie!
Niezwykle istotne jest, by zabudowa balkonu została właściwie przeprowadzona. Wtedy konstrukcja będzie trwała i bezpieczna. Dlatego warto wynająć doświadczonych fachowców.