Czym różni się kominek panoramiczny od tradycyjnego?

Wyposażając nowy dom lub remontując już istniejący, wielu właścicieli decyduje się na instalację dodatkowego urządzenia do ogrzewania. Oferta rynkowa takiego sprzętu jest niezwykle bogata. Chcesz dowiedzieć się, jaki produkt spełni oczekiwania wymagającego klienta? Przeczytaj tekst!

Jak wybrać kominek do dużego salonu?

Wybór takiego urządzenia zależy od wielu czynników. Może ono stanowić jedyne źródło ciepła jeśli podłączone jest do centralnego ogrzewania, a wówczas najlepiej zakupić kominek z płaszczem wodnym. Jeśli jednak ma służyć jako dodatkowe ogrzewanie lub jest montowane dla atmosfery, jakiej oczekuje inwestor, najlepszym wyborem będzie  kominek panoramiczny , wręcz idealny do dużych pomieszczeń. 

Jakie są różnice pomiędzy modelami tradycyjnymi a panoramicznymi?

Kominki panoramiczne są zdecydowanie dłuższe od zwykłych, dzięki czemu:

  • mają dekoracyjną, szklaną taflę,
  • podkreślają charakter wnętrz,
  • gwarantują lepszy widok na palenisko,
  • umożliwiają kontemplowanie płomieni pełzających po polanach.

Nawet jeśli jest to produkt na gaz, palenisko wygląda bardzo realistycznie i jest nie do rozróżnienia dla laika. Oferujące te urządzenia firmy mają modele w wielu rozmiarach i rodzajach, dlatego dopasowanie kominka do wielkości czy stylu wnętrza nie będzie problemem.

W jakich przestrzeniach sprawdzi się panoramiczny kominek?

Urządzenie to może zostać zamontowane w każdym pomieszczeniu o dużym metrażu. Może to być nie tylko salon, ale również sypialnia, jadalnia czy gabinet. Dogrzeje wnętrze, ale też pozwoli cieszyć się magią ognia i stworzyć przytulną, gościnną atmosferę. Cechuje się wysoką estetyką i sprawia, że wnętrze od razu wydaje się bardziej okazałe. Chociaż sprzęt ten najpiękniej wygląda w nowoczesnych, np. loftowych, pomieszczeniach, z pewnością miłośnicy klasyki również znajdą dla siebie odpowiedni model.

Czy kominki panoramiczne mają wady?

Decydując się na zakup kominka panoramicznego, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jego montaż może wymagać sporej ingerencji w konstrukcję domu, dlatego o wyborze modelu cztero- czy trójstronnego warto zdecydować już na etapie projektowania domu. Pragniesz stworzyć wnętrze z charakterem? Znajdź w Internecie najlepszą ofertę tych urządzeń i zamów wybrany model.