Cierpisz na niewydolność żylną, a na Twoich nogach pojawiają się żylaki? Sprawdź, jak dobrać odpowiednie pończochy przeciwżylakowe. Postaw na produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są komfortowe i estetyczne zarazem.

Pończochy uciskowe Avicenum

Zadaniem pończoch przeciwżylakowych jest wywieranie nacisku, który zmniejsza średnicę żył i stymuluje prawidłowe krążenie krwi. Dzięki noszeniu ich pacjenci często zauważają zmniejszenie obrzęków i towarzyszącego im w codziennym życiu bólu nóg. W sklepie medycznym można znaleźć na przykład pończochy uciskowe Avicenum, które:

  • mają płaskie szwy, zapewniające duży komfort dla użytkownika,
  • wykonano z wysokiej jakości nylonu i lycry,
  • posiadają wzmocnienia w okolicy pięty i palców,
  • są wykończone elegancką koronką,
  • mają kolor typowy dla modnej bielizny dla kobiet.

Samonośne pończochy przeciwżylakowe na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak produkt przeznaczenia medycznego. Ładnie wyglądają na nogach, świetnie pasują do sukienek i spódniczek. Z tego względu są chętnie wybierane przez panie, które mimo problemów z krążeniem chcą czuć się modnie i podkreślić atuty swojej sylwetki.

Jak wybrać odpowiednie pończochy?

Zakup pończoch trzeba zacząć od dobrania odpowiedniego rozmiaru. Producenci zalecają wykonywanie pomiarów z samego rana. Należy zwrócić uwagę między innymi na obwód stopy, łydki, miejsca nad kolanem, uda, bioder i pasa. Zebrane dane wystarczy porównać z informacjami podanymi w tabeli rozmiarów. Pończochy mają różną siłę nacisku, którą dobiera się w zależności od stopnia zaawansowania choroby. W sklepach dostępne są zarówno modele dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Profilaktyka przeciwżylakowa

Masz żylaki? Zadbaj o odpowiednie krążenie i sięgaj po profesjonalne akcesoria medyczne. Wybierz pończochy uciskowe, które wyglądają jak stylowa bielizna, a zarazem mają właściwości terapeutyczne.