Fototapeta do sypialni — jaki wzór będzie odpowiedni?

Urządzenie pokoju do spania nie powinno być przypadkowe. Jest to specyficzne miejsce w domu, w którym powinno się odpoczywać i zaznawać relaksu, dlatego warto zadbać, by aranżacja temu sprzyjała, była kojąca i uspokajająca, a nie energetyczna i pobudzająca —  to sprawdzi się raczej w pokoju dziennym. Sprawdź, jak wybrać fototapetę do sypialni, tak popularne dziś rozwiązanie.

Jakie cechy powinna mieć fototapeta do sypialni?

Może się wydawać, że każdy urządza swoje pomieszczenia, w tym to do spania, tak jak chce, ale na pewno, chcąc osiągnąć efekt relaksu i stworzyć sobie oazę wypoczynku, co będzie też sprzyjać zasypianiu, warto postawić na:

  • spokojne wzory,
  • stonowane, na przykład pastelowe, kolory,
  • motywy wprowadzające nastrój relaksu, a nie pobudzenia.

Co to oznacza? Na pewno lepiej, by fototapeta do salonu przedstawiała zamglone szczyty gór, budzący się o poranku las czy pokryte podświetlonymi słońcem chmurami niebo niż energetyczne wzory abstrakcyjne, z krzyczącymi barwami.

Fototapeta do sypialni dziecka? Tak!

Te same zasady dotyczą doboru takiej ozdoby do sypialni dziecka. Wielu rodziców przy tym stawia na bajkowe motywy, które, w przypadku młodszych dzieci, sprzyjają zasypianiu, gdyż odganiają lęki, na przykład strach przed ciemnością. Dzięki takiej ozdobie można stworzyć przyjazną dziecku przestrzeń. Dla starszych pociech świetnym wyborem będzie na przykład tapeta z motywem kosmosu, zwłaszcza gdy lokator pokoju interesuje się tą tematyką. Co ciekawe, taką ozdobę można przykleić także na suficie, co pozwoli myślom błądzić między planetami przed zaśnięciem.

Mnogość motywów

Na rynku można znaleźć nieprzeliczone warianty fototapet, z przeróżnymi motywami, warto zatem dobrze zastanowić się przed zakupem, jaki efekt chce się osiągnąć. W przypadku sypialni powinno to być uspokojenie, ukojenie i odprężenie.