Pończochy przeciwżylakowe cieszą się coraz większą popularnością. Przekonaj się, na czym polega ich działanie i jakie rodzaje tego produktu są dostępne na rynku. Zobacz, co dla osób zmagających się z żylakami oferuje sklep medyczny.

Żylaki i niewydolność żylna

Na początku warto dowiedzieć się, czym są żylaki. To rozszerzone żyły, które charakteryzują się krętym przebiegiem i są objawem niewydolności układu krążenia. Najczęściej powstają na nogach. Dostrzega się je jako wybrzuszenia na skórze. Nie tylko wpływają na wygląd ciała, ale też przede wszystkim są istotne z punktu widzenia zdrowia. Nieleczone żylaki mogą doprowadzić do licznych powikłań, takich jak zakrzepowe zapalenie żył oraz zatorowość płucna. Powodują też ból i poczucie dyskomfortu.

Pończochy przeciwżylakowe Avicenum

W sklepie medycznym można znaleźć specjalistyczne pończochy, które przeznaczone są dla osób cierpiących na żylaki i chcących zadbać o profilaktykę niewydolności żylnej. Ich działanie polega na wywieraniu nacisku i zmniejszaniu średnicy żył. Ucisk powoduje również regulację cyrkulacji żylnej oraz zapobiega cofaniu się krwi. Często zamawiane przez klientów są pończochy Avicenum , które stosuje się w celu:

  • zmniejszania dolegliwości bólowych,
  • zapobiegania pękaniu naczynek krwionośnych,
  • redukcji obrzęku,
  • przywrócenia prawidłowego krążenia.

Wykonane są z estetycznego materiału zakończonego koronką, dzięki czemu panie mogą bez problemu łączyć je z różnymi stylizacjami. Przy zakupie należy dobrać odpowiedni rozmiar. Pomiar nóg najlepiej przeprowadzać rano, sprawdzając obwód stopy, łydki, uda i bioder.

Stosowanie pończoch uciskowych

Osoby mające problemy z krążeniem powinny zwrócić szczególną uwagę na stan swoich nóg. Zakładaj pończochy przeciwżylakowe, a zyskasz szansę na zapobieganie niewydolności żylnej i codziennego poczucia dyskomfortu.