Jak udekorować ścianę? Obrazy, zdjęcia, kwiaty…

Myśląc o dekoracjach do domu, wiele osób widzi oczami wyobraźni głównie małe ozdoby, np. figurki, stojące na półkach. Tymczasem zapełnienia wymagają również ściany. To często duża, niewykorzystana przestrzeń, jaką można efektownie udekorować, wybierając np. obraz na ścianę lub fototapetę. Poznaj atrakcyjne sposoby na ozdobienie tych powierzchni!

Zdjęcia – nie tylko najbliższych

Fotografie najbliższych członków rodziny to najbardziej oczywisty wybór jeśli chodzi o ozdobienie salonu, korytarza, sypialni czy domowego gabinetu. To jednak nie jedyne zdjęcia, jakie warto w nich powiesić. Świetnie sprawdzą się również ujęcia z różnych miejsc – wielkich miast lub gęstych dżungli, albo wykonane w trybie makro – czyli z dużym zbliżeniem np. na kwiaty.

Obrazy – wielcy artyści w Twoim domu

A co powiesz na obraz na ścianę ? Wyobraź sobie… Dzieła Pabla Picassa, Leonarda da Vinciego, Jana Vermeera lub innych wielkich artystów w Twoim domu… Znakomite do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, industrialnych… Inspirujące? Jeszcze jak!

Wiszące kwiaty – żywe dekoracje

Zawsze doskonałym pomysłem na ozdobienie ścian w domu jest powieszenie na nich kwiatów. Specjalne koszyki na doniczki przykręcane do ich powierzchni same w sobie mogą być ciekawą ozdobą. Jeśli do tego dobierzesz odpowiednie wiszące rośliny – uzyskasz atrakcyjną dekorację, która – dodatkowo – może pozytywnie wpłynąć na powietrze w domu!

Fototapety – ozdoby całych ścian

Obraz nie musi być tylko na płótnie lub papierze. Dostępne są też fototapety! To efektowny sposób na ozdobienie dużych powierzchni i narzucenie pewnego motywu przewodniego.

A Ty? Jak udekorujesz swoje ściany?

Pomysłów na udekorowanie ścian w domu jest mnóstwo. Ozdobą mogą być obrazy, zdjęcia, rośliny… ale i własne murale lub wzory, jakie wymalujesz z użyciem wałka i taśmy. Kieruj się więc przede wszystkim swoimi preferencjami. Gdy zaś będziesz gotów kupić jakąś dekorację – pamiętaj, aby wybrać produkty najwyższej jakości.