Jak wybierać półki ścienne dla kota – praktyczne wskazówki

Powinny być podstawowym elementem wyposażenia każdego mieszkania, w którym znajdują się mruczki. Specjalne półki ścienne ładnie się prezentują, ale przede wszystkim stanowią funkcjonalne przedmioty zapewniające rozrywkę domowym pupilom. Ważne jednak, by wybrać odpowiednie modele. Zobacz, czym kierować się, będąc na zakupach.

Estetyka – udekoruj swoją przestrzeń

Warto pamiętać, że półka będzie dobrze widoczna, zatem stanie się istotnym elementem aranżacji wnętrza. Dlatego właściwym posunięciem jest zwrócenie uwagi na jej wygląd. Powinien on być dopasowany do stylistyki pomieszczenia.

Na rynku dostępne są rozmaite warianty, co sprawia, że bez trudu można dobrać kolor przedmiotu pasujący do wystroju pokoju. Przemyślany zakup pozwoli ozdobić salon.

Materiał – stawiaj na solidne produkty

Jednym z kluczowych czynników wpływających na to, czy inwestycja będzie udana, jest oczywiście materiał, z jakiego produkt został wykonany. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele drewniane od plastikowych. Są one cięższe, a zatem lepiej poradzą sobie z obciążeniem. Bez wątpienia są one również wytrzymalsze i bardziej odporne na uszkodzenia.

Należy pamiętać, że półki ścienne dla kota będą dość intensywnie użytkowane. Wersje z tworzywa sztucznego szybką się porysują, istnieje także ryzyko ich złamania. Warianty z drewna z pewnością posłużą dłużej. Najlepiej będzie postawić na deski szlifowane, z gładką powierzchnią. Są one bezpieczne, nie stwarzają ryzyka skaleczenia drzazgą. 

Dobrym posunięciem będzie też nabycie modelów, które dodatkowo zostały obite materiałem. Takie rozwiązanie przeciwdziała poślizgnięciom. Co więcej, chropowate podłoże tego typu może pełnić także funkcję drapaka. Dzięki niemu futrzak będzie mógł ścierać martwe części pazurków. 

Rozmiar półek

Ważne jest dopasowanie produktu do rozmiaru zwierzęcia. Jeżeli w domu mieszka duży, ciężki kot, należy oczywiście kupić większe przedmioty, które zapewnią możliwość komfortowej zabawy. Idealnie, gdy zamontuje się kilka różnych półek. Stworzą one swoisty park rozrywki dla pupila. 

Postaw na solidny produkt!

Wieloletnią funkcjonalność zapewnią wyłącznie solidne wyroby. Dlatego nie warto szukać oszczędności za wszelką cenę. Istotne jest, żeby wybrać model z mocnymi połączeniami poszczególnych elementów, wykonanych z twardego drewna. Kierując się tymi zasadami, z pewnością zaprojektuje się „kocie autostrady”, które zapewnią zwierzęciu rozrywkę i posłużą wiele lat.