Kiedy zbliża się zima, trzeba pomyśleć o wyborze okrycia wierzchniego. Panie mają do wyboru różne możliwości, jak kurtki, płaszcze czy kożuchy. Te drugie zwykle wybierane są w przypadku chęci zapewnienia sobie eleganckiego wyglądu, ale spora część kobiet obawia się, że nie będą one odpowiednie na mroźne dni, gdyż nie zapewnią oczekiwanego ciepła. Okazuje się, że wszystko zależy od wybranego wariantu. Dowiedz się zatem, jak wybrać płaszcz na zimę.

Płaszcz damski na zimę —  jak wybrać ciepły?

Polskie zimy są coraz mniej mroźne, dlatego raczej nie trzeba obawiać się, że zmarznie się w wybranym okryciu jeśli tylko będzie się pamiętać o podstawowych zasadach. Puchowe, grube kurtki są niezbędne jedynie w przypadku dłuższych aktywności na świeżym powietrzu, lżejsze okrycia z powodzeniem sprawdzą się na co dzień, tym bardziej że zwykle są wygodniejsze. Poza tym damski płaszcz może być bardziej uniwersalny niż się wydaje, do wyboru są bowiem nie tylko klasyczne modele. Wielkie pole do popisu dają nowoczesne, luźniejsze fasony, które można stylizować na różne sposoby, dobierając je nawet do sportowych zestawień.

Jak jednak wybrać takie okrycie, by było odpowiednie na zimne dni? Kluczowa jest obecność podszewki, ale duże znaczenie ma też materiał. Ciepłe są płaszcze flauszowe czy z dodatkiem wełny, trzeba jednak pamiętać, że takie warianty sprawdzą się jedynie w suche dni —  a deszczowych we współczesne polskie zimy jest więcej niż tych śnieżnych. Nie mając zatem awaryjnego okrycia, na przykład kurtki, trzeba postawić na model wykończony śliskim, wodoodpornym materiałem.

Jaki fason?

Chcąc zapewnić sobie ciepło, na pewno lepiej będzie postawić na okrycie dłuższe niż sięgające bioder (bo i takie płaszczyki można znaleźć), a także grubsze oraz wyposażone w kaptur. Modele z kołnierzami lepiej pozostawić na cieplejsze dni, na przykład wiosenne. Warto przy tym pamiętać, że niektóre okrycia, jakie oferują sklepy z odzieżą damską, nie zapewniają szczelnego zapięcia, aż pod samą szyję. Mowa o produktach wyposażonych w 2-3 guziki czy wiązanych paskiem. Takie także są lepsze na cieplejsze dni.

Ciepło i wygodnie w odpowiednim płaszczu

Artykuły tego rodzaju są bardziej praktyczne niż się wydaje, trzeba tylko wiedzieć, jak je dobierać — do swych preferencji, stylu życia, a także warunków pogodowych. Zastosowanie się do powyższych wskazówek gwarantuje satysfakcjonujące zakupy.