Moskitiery w Szczecinie — co warto wiedzieć?

Siatki chroniące przed owadami to coraz popularniejszy w Polsce widok, między innymi ze względu na fakt, że ciepłe zimy sprzyjają ich wylęgowi. Powoduje to, że much, komarów i innych owadów jest w lecie bardzo wiele i trzeba jakoś chronić się przed dostawaniem się ich do wnętrz. Dowiedz się więcej na temat takich zabezpieczeń.

Moskitiery lepsze niż środki przeciw owadom

Na rynku znaleźć można bardzo wiele produktów mających chronić domostwa przed dostępem niechcianych gości, czyli owadów. Są to przede wszystkim środki chemiczne, w postaci najczęściej elektrycznych wkładów, mające w dzień nie wpuszczać do pomieszczeń much, w nocy zaś sprawiać, by od domu z daleka trzymały się komary. Ich skuteczność bywa jednak różna, przede wszystkim zaś nie są one naturalne ani ekologiczne, przez co mogą szkodzić środowisku. Nie zawsze też potwierdzony jest ich wpływ np. na osoby z alergią czy małe dzieci. Siatki przeciw owadom nie stanowią żadnego zagrożenia, a przy tym są niedrogie, zwłaszcza że kupuje się je raz na wiele lat —  po sezonie wystarczy je zdemontować, by na wiosnę założyć ponownie. Środki chemiczne trzeba też kupować kiedy dotychczas stosowane się zużyją, a pamiętanie o tym bywa uciążliwe.

Nie tylko na okna

Montaż siatek chroniących przed dostępem owadów dotyczy przede wszystkim okien, ale warto pamiętać, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Mając w domu czy mieszkaniu drzwi balkonowe, je także warto zabezpieczyć w ten sposób —  mało kto rezygnuje z ich otwierania, gdyż pozwala to na dopływ świeżego, w dodatku pięknie pachnącego latem, powietrza.

Moskitiery w Szczecinie na wymiar

Za zakupem takich produktów przemawia też fakt, że można je dopasować do wszystkich rodzajów stolarki okiennej (nawet do okien dachowych) oraz drzwi balkonowych, tym bardziej że moskitiery w Szczecinie wykonywane są na wymiar. Zapewnia to też łatwość montażu (można to zrobić samodzielnie), jak również idealne dopasowanie —  to zaś jest ogromnie ważne dla skuteczności działania zabezpieczenia. Takie siatki mogą świetnie służyć przez wiele lat —  a ich konserwacja jest bardzo prosta.

Chroń swój dom przed nieproszonymi gośćmi!

Obecność w domu much czy komarów to nie tylko związane z tym uciążliwości czy ryzyko bycia pokąsanym, ale też mniejsza higiena i mniejszy komfort korzystania z letniej pogody. Wyposaż swoje okna i drzwi balkonowe w estetyczne siatki i ciesz się latem bez ograniczeń!