System ISZTAR dotyczący taryfy celnej — kto może z niego skorzystać?

Przepływ towarów w Unii Europejskiej jest nieograniczony, ale w przypadku handlu z innymi państwami sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Niezbędne jest między innymi uiszczenie cła, co dodatkowo jest drobiazgowo regulowane. W taryfikacji celnej pomaga system ISZTAR. Sprawdź, kto może z niego skorzystać.

Czym jest system ISZTAR i w czym pomaga?

By taryfikacja towaru była właściwa i przebiegła sprawnie, na czym zależy każdemu przedsiębiorcy, trzeba pozyskać wiele informacji. Pomaga w tym dotyczący taryfy celnej ISZTAR, system informacji wyposażony w szereg udogodnień. Znaleźć można w nim między innymi kalkulator taryfowy, pozwalający wyliczyć, jakie opłaty na granicy trzeba będzie ponieść, czy też bazę danych na temat taryfy celnej. System ten dostępny jest dla wszystkich, zatem przedsiębiorcy chcący sami dokonywać taryfikacji celnej mają taką możliwość, tym bardziej że korzystanie z tego narzędzia, dzięki jego przejrzystej budowie, jest proste, a także szybkie. Jeśli jednak z jakiegoś powodu, na przykład braku czasu, nie chce się robić tego samodzielnie, można całość związanych z cłem spraw powierzyć specjalistom.

Pomoc agencji celnej

Osoby przewożące towary przez granice zwykle mocno pilnują terminów, więc wszelkie nieścisłości na granicy, mogące skutkować np. zatrzymaniem na niej towaru, są dla nich wysoce niepożądane. Z tego względu duża część z nich decyduje się na skorzystanie z pomocy agencji celnej, biorącej na siebie całość spraw związanych m.in. z taryfikacją celną. Dzięki temu samodzielnie nie trzeba niczym się kłopotać. Pracownicy agencji mają szeroką i stale aktualizowaną wiedzę na temat wszystkich obowiązujących przepisów.

Zarabiaj na imporcie i eksporcie!

Choć Unia Europejska jest duża i liczy się na światowych rynkach, handel z innymi krajami może być jeszcze bardziej opłacalny, czasem zaś jest niezbędny, np. gdy chodzi o towary egzotyczne. Przepisami celnymi zaś nie trzeba kłopotać się samodzielnie!