Przedsiębiorcy, zwłaszcza producenci, z Państwa Środka mają interesy z kontrahentami na całym świecie, także w Polsce. Polskim firmom opłaca się sprowadzanie z Chin różnego rodzaju towarów, gdyż koszty produkcji, a często też surowców, są tam bardzo niskie – potem można je z zyskiem sprzedać nad Wisłą albo wyeksportować dalej.

Opłacalność takiej działalności w dużej mierze zależy jednak od optymalizacji kosztów transportu, one są bowiem najwyższe, co nie powinno dziwić ze względu na znaczną odległość Chin od Polski. Sprawdź, czy przewóz towarów koleją z tej lokalizacji może być opłacalny.

Koszty vs. czas

Powszechnym sposobem sprowadzania towarów, czy to ubrań, czy na przykład elektroniki, z Państwa Środka jest transport kontenerowy drogą morską.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet, między innymi pozwala na przewożenie dużych ilości towarów – kontenerowce są w stanie pomieścić mnóstwo wielkich pojemników. Jest to też opcja tania, ale jej podstawową wadą jest długi czas oczekiwania na pokonanie dystansu.

Kontenerowce płyną wiele miesięcy, nie jest to więc wyjście dobre dla osób, którym zależy na czasie. W tym kontekście transport kolejowy z Chin wypada znacznie lepiej, a jeśli skorzysta się z usług odpowiedniego spedytora, można będzie liczyć też na przystępne ceny.

Chcąc przy tym mieć pewność, że przedsięwzięcie to będzie opłacalne, warto zdecydować się na wcześniejszą kalkulację kosztów. Proponują ją najlepsi realizatorzy tego rodzaju usług. Dzięki temu można zdecydować, czy będzie to opcja odpowiednia w danej sytuacji.

Transport kolejowy w dobrej firmie

Zlecenie usługi przewozu towaru z Chin drogą kolejową będzie opłacalnym przedsięwzięciem, zapewni też oczekiwane skrócenie czasu dostawy i bezpieczeństwo towaru. Wszystko to jednak pod warunkiem, że postawi się na usługi doświadczonego spedytora.