Sprowadzanie różnego rodzaju towarów z Państwa Środka na polski rynek lub na eksport do dalszych krajów może być bardzo opłacalnym biznesem. By jednak przedsięwzięcie to nie kosztowało zbyt wiele, trzeba dobrze dobrać rodzaj transportu. Może on generować naprawdę duże koszty, ze względu oczywiście na znaczną odległość dzielącą Polskę i Chiny. Sprawdź, jakie opcje są do wyboru i jak według innych prezentuje się przewóz koleją.

Transport z Chin – jakie rozwiązania wchodzą w grę?

Choć państwo to leży w znacznej odległości od Polski, rodzimi przedsiębiorcy bardzo chętnie szukają tam kontaktów biznesowych. Produkcja w Chinach jest tania, kraj ma też wiele niedrogich surowców. Największe koszty generuje zatem zwykle sam przywóz towarów, w dodatku może zabierać wiele czasu.

W kontekście tego niełatwo jest wybrać idealny rodzaj przywozu. W grę wchodzą takie opcje jak transport kolejowy z Chin, droga morska oraz lotnicza. Za tanie rozwiązanie uchodzi transportowanie towarów kontenerowcami drogą morską, jednak zabiera to wiele czasu. Jest to zatem wyjście dobre tylko w przypadku, gdy czas nie gra większej roli albo można pozwolić sobie na składanie zamówień ze znacznym wyprzedzeniem.

Najszybszy jest transport lotniczy, ale jednocześnie też najdroższy. Przewóz koleją na tym tle jawi się jako złoty środek, prezentując korzystny stosunek ceny do czasu potrzebnego na pokonanie dystansu. Będzie to dobry wybór dla przedsiębiorców chcących zaoszczędzić na kosztach, ale jednocześnie pragnących stosunkowo szybko otrzymać swój towar.

Gdzie szukać takich usług?

Popularność kontaktów biznesowych z przedsiębiorcami z Państwa Środka sprawia, że transport z Chin organizowany jest często. Bez trudu można znaleźć spedytora, który podejmie się przewiezienia różnego rodzaju ładunków, zarówno w mniejszych, jak i większych ilościach.